Karmik Astrolojiyle Hayata Bakış… KAÇIRMAYIN….

slider1-1.jpg

Koç: Ketu 12. evden transit geçecek. Bu etkiyi kişiye yabancı ülkelere gitmek için olanak tanıyacak. Haritadaki Ketu yerleşimi ve gücüne göre, bu küçük bir seyahatte olabilir, yurtdışında çalışma yada yaşama fırsatı da olabilir. Eğer haritada yurtdışını desteklemeyen özel görünümler varsa, kişi yurtiçinde seyahatler yapacaktır. Hesapta olmayan harcamalar ve fayda sağlamayan aktivitelere dahil olacak. Bu olaylar finansal anlamda kişiyi zorlayabilir. Kişinin bu dönem çok dikkatli olması gerekir. Ateşten gelecek zararlar ve kazalara karşı dikkatli olunmalı.  Ketu eğer haritada güçlü ise kişinin manevi (spiritüel) yönünde hızlı bir gelişim yaşanır, İlgilendiği konuda yurtdışı seyahatlerine gidebilir.

Boğa: Bu transit kişi için faydalı olur. Kişi hayatının her alanında kazanır ve güçlenir. Güçlü ve zengin kişiler ile bağlantı kuracaktır. İşadamları ve kendi işini yapan kişiler için büyük başarılar elde etmeye işarettir. Ücretli çalışanlar için ise yükselme işaretidir.  Sonuç olarak kazancın yükseleceği dönemdir. Ketu’nun haritanızdaki yerleşimine göre bu etkinin şiddeti değişken olacaktır. Kötü yerleşimde büyük kardeşler ile sorunlara neden olur. Eş ile anlaşmazlıklara neden olur.

İkizler:  Siyasetçiler için çok şanslı bir dönemdir. Hem yüksek mevkii ye ulaşacaklar hem kazançlarını arttıracaklar. Toplum içindeki ünleri artacak. Kişi düşmanları/ rakiplerini yenecek güçtedir, kimse kişinin karşısında duramaz. Ketu’nun haritadaki yerleşimi iyi ise ve kişi benefik gezegen dashasında ise hayal bile edemeyeceği başarılar kazanır.

Yengeç:  Ketu’nun bu transiti karışık etkiler verecek. Haritasında Ketu’su benefik gezegenden etki alanlar için şanslı bir dönem olacak. Özellikle mal edinimi açısında şanslı olacaklar. Hukuksal alada başarı sağlayacaklar. Tersi durumda ise itibar zedelenecek. Spekülatif yatırımlardan uzak durmalı. Kandırılma ihtimali bulunmaktadır.

Aslan: Zor bir transittir. Kişinin çok dikkatli olması gerekir. Kişi hayatındaki sorunlar nedeni ile kendisini stres altında hissedecek. Finansal olarak kayıp zamanıdır. Aynı zamanda kazalar, ateş ve hırsızlık nedeni ile zarar görme mümkündür.  Özellikle Ketu yerleşimi haritanızda kötü ise ve zararlı bir gezegen Dasha’sı etkisindeyseniz sonuçlar çok kritik olabilir.

Başak: Kişinin acı çekmesi ve hayatındaki olayların karışmasına neden olabilir. Kadınlar için yalnış erkeklerle tanışmaya işarettir. Bu dönem başlayacak bir ilişki kişinin itibarını zedeleyebilir. Hamile kadınların bu dönem ekstra dikkatli olmaları gerekiyor. Evli olmayan ama evliliğe uygun olan kişiler daha düşük sosyal sınıftan kişilerle evlenebilir. Eş ile anlaşmazlıklar olacaktır, bu dönem bu kişinin davranışlarına dikkat etmesi gerekir çünkü sorunun kaynağı kendisi olacak. Eğer kişinin Ketu’su haritasında Yengeç, Akrep yada Balık burcunda yerleşmiş ise denizde dikkat edin. Çok derinlerde yüzmeyin.

Terazi: Çok uğurlu bir transittir. Sizi yukarı taşıyacak yeni sözleşmeler yapabilirsiniz. Rakipsiz olacağınız bir dönem. Hukuksal konular lehinize sonuçlanacak. İletişim gücünüz çok yükselecek ve insanları kolay etkileyeceksiniz. Eğer kariyeriniz yazım ile alakalı ise insanlar yazdıklarınızdan çok etkilenecek. Başarı, zafer size gelecek. Başarının ölçüsü Ketu’nun haritanızdaki gücü ile paralel olacak.

Akrep:   Bu transiti karışık etkiler verecek toplum içindeki itibar yükselecek ve insanlardan daha fazla destek alacaksınız. Hamile kadınların bu dönemde dikkat etmeleri gerekir, hamilelikle ilgili sorunlar görülebilir. Ketunun haritadaki gücüne göre etkiler şekillenecektir.

Yay:   Ketu bu transitte kişide gereksiz korkular yaratacaktır. Kişinin, bunların zihinsel etki olmasını bilmesi gerekir. Karar vermede zorluk çekebilir, evlilik hayatında mutsuzluk yaşanabilir. Anne ile ilgili sorunlar yaşanabilir. Araç kullanırken dikkatli olmak gerekir. Yüksek tansiyon ve kalp sorunlarına dikkat etmek gerekir. Akrabalar ile gerginlik yaşanabilir. Çalışanları tarafından kandırılabilir, çalışan evdeyse hırsızlık yaşayabilir. Eğer Ketu Koç, Aslan, yada Yay burcunda yerleşmişse kişi ateşten zarar görebilir ve zihnin barışını sağlamakta zorlanabilir.

Oğlak:  Ketu transitinin çok uğurlu olduğu 3 evden diğeridir. Kişinin özgüveni ve cesareti artacak. Kişi ismini duyuracak. Kişi bulunduğu alanda terfi edecek. Gelir yükselecek, hatta yeni kaynaklardan para girişi olacak. Politika ile uğraşan kişiler için yükselme işaretidir.  Aynı zamanda yazarlar, sanatçılar başta olmak üzere birçok alanda kişiler başarıya ulaşacak. Emeklerinizin karşılığı alacağınız bir dönem. Eş ve akrabalar ile anlaşmazlıklar olsa da genel olarak oldukça iyi bir dönemdir.

Kova: : Aile üyeleri ile yaşanacak gerginlikleri gösterir. Maddi kayıp sözkonusu olacak. Gelirde azalma beklenebilir. Kişi konuşmalarında sözcükleri dikkatli seçmeli.  Durdur yere düşman edinebileceği bir dönemdir. başta ağız bölgesi olmak üzere, sağlığa dikkat edilmeli. Ani olaylar karşısında harcamalar yükselebilir. Bu dönem yaşam kişilerin, iletişimlerini, kendilerine hakimiyetlerini ve cesaretlerini sınar.

Balık:  Balık yükselenler kendilerini çok enerjik hissedecekler. Yeni  sosyal çevre elde edecek ve çevresi genişleyecektir. Ev hayatında mutlu olacaklar.  İnançları ile ilgili yada spiritüel konularda çalışma yada yolculuk yapacaklar.

Kaynak: Karmik Astroloji