Telkin Yöntemi’yle Kişiliğinizi Yükseltmek İçin Kendinize Söylemeniz Gereken 15 Şey

meditasyon-farkindayim-758x425-1.jpg

 1. 1 İnsanlara saygı duyuyorsunuz, insanlar da size saygı duyuyor


  İnsanların saygı duyulmayı hak ettiklerini düşünüyorsun. Eğer birisi sana saygı duyuyorsa, sen de ona saygı duyuyorsun.

 2. 2 Bazen zorlansan bile dürüstsün


  Yalan söylemiyorsun. Başkasını üzecek bir gerçek olsa bile söylemekten çekinmiyorsun. Yalan söylemek ilke olarak sana aykırı geliyor.

 3. 3 Herkese karşı iyi niyetlisin


  Etrafındaki insanlara karşı, tersini gerektirecek geçerli bir sebep olmadığı sürece, kibar ve iyi niyetlisin. İhtiyacı olanlara yardım etmeye hazır bir haldesin

 4. 4 Sabırlısın


  Bir şeye ulaşamadığın zaman öfkelenmiyorsun. Sabrın ne kadar önemli olduğunu biliyorsun. Birçok insan için sabretmek zor olsa bile senin için değil.

 5. 5 Güvenilirsin


  İnsanlar sana güvenebilirler çünkü sen onları asla yarı yolda bırakmazsın. Senin için insanları yarı yolda bırakmak bir seçenek bile olamaz.

 6. 6 Her zaman kendini geliştiriyorsun


  Yeni şeyler öğrenmeye bayılıyorsun. Gün geçtikçe güçlendiğinin farkındasın ve her zaman yeni şeyler öğrenmeye hazırsın. En iyisine ulaşana kadar asla pes etmiyorsun.

 7. 7 Hiçbir işini yarım bırakmıyorsun


  Çok azimlisin. İşini asla yarım bırakmıyorsun. Senin için çok çalışma önemli bir güç.

 8. 8 Sözünün erisin


  Eğer bir işi yapamayacağını söylüyorsan onu gerçekten yapmıyorsun. Neyi söylüyorsan onu yapıyorsun. Söylediklerine göre hayatını şekillendiren bir insansın.

 9. 9 Dramalara kapılmıyorsun


  Drama seni hiçbir yere götürmüyor. Problemlerine sahip çıktığın için insanlar seni yanlış anlamıyorlar. Hiçkimsenin seni aşağıya çekmesine izin vermiyorsun.

 10. 10 Her zaman doğrunun yanındasın


  İnsanların inandıkları şeyler için savaşması gerektiğine inanıyorsun. Her zaman dik bir duruş sergiliyorsun ve bu konu da insanlara örnek oluyorsun.

 11. 11 İhtiyacı olanlar için fedakarlık yapmaya hazırsın


  Sana ihtiyacı olan insanların her zaman yanındasın. Sevdiğin bir insanı üzgün görünce hemen yanına koşarsın. Sevdiğin insanlar için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırsın.

 12. 12 Herkese karşı adil davranıyorsun


  Herkese karşı eşit davranıyorsun. Yeni insanlarla tanıştığın zaman ilk dikkat ettiğin şey dış görünüş olmuyor. Karakter senin için her zaman önde geliyor.

 13. 13 Karşılık beklemeden hareket ediyorsun


  Ölünce her şeyi mezara götüremeyeceğinin farkındasın. Kendini düşünmeden insanlara yardımcı oluyorsun. Dünyanın senin gibi daha çok insana ihtiyacı var!

 14. 14 Sınırlarını biliyorsun


  Neyi yapıp neyi yapamayacağının farkındasın. Hayat ulaşamayacağın hedefler koymak için çok kısa. Sınırların var ve onlara göre yaşıyorsun. Mümkün olmayan hayallerini bir kenara koyup, ulaşılabilir hayaller kuruyorsun.

 15. 15 Önem verdiğin insanlara karşı sadıksın

  Sana yakın olan insanlar ne kadar sadık bir insan olduğunun farkındalar. Paylaştıkları herhangi bir sır ölene kadar sen de kalacaktır.

  Kaynak